POCO M6 Pro Specifications
Price
~ $150
/ ₹11550
| Released | 2023, June 28 |
|---|---|
| Display | 6.79" IPS LCD 1080 x 2460 pixels, 90 Hz |
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 (4 nm) |
| Memory | 4-8GB RAM, 128GB, 256GB LPDDR4X |
| Main Camera | 50MP, f/1.8 1080p |
| Selfie Camera | 5 megapixels |
| Battery | 5000 mAh, 18W Li-Po |
| OS | Android 13, MIUI 14 |
2.2
14 Reviews
POCO M6 Pro User Reviews
14 reviews
Write a Review
I have this phone
Quick Comment
Share your thoughts
Load More Reviews
POCO M6 Pro Video Reviews



Review on Youtube
POCO M6 Pro
×



phone is not optimized